Bulmacada Büyük Zoka Nedir? Cevabı ve Eşanlamlısı

bulmaca cevapları

Bulmaca sayfalarında en sık sorulan sorulardan birisi: Bulmacada büyük zoka nedir? Büyük Zoka sorusunun bulmaca cevapları ve çözümleri şeklindedir. Zaman zaman büyük zoka yerine eşanlamlısı olan sözcükler de sorulabilmektedir.

Büyük Zoka Bulmaca Cevabı

Kare bulmaca ve çengel bulmacalarda büyük zoka sorusunun cevabı 6 harflidir. Büyük zoka bulmacada “Sinara” olarak cevaplandırılmalıdır.

Sinara Ne Demek?

Aslen Rumca bir kelime olan Sinara, büyük zoka anlamına gelir. (Türk Dil Kurumu) Bulmaca köşelerinde büyük zoka sorusunun cevabıdır. Eş anlamlısı da diyebiliriz. Denizcilikte ve balıkçılıkta kullanılan bir sözcüktür.

Zoka Ne demek? Denizcilikte Zoka Ne Anlama Gelir?

Eski Türk filmlerinde kullanılan “zokayı yutmak” deyimini duymuşsunuzdur. Deyim anlamıyla bir kişiye yapılan hile veya tuzağa o kişinin düşmesi anlamındadır.

Zoka kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimeler arasındadır.
Zoka sözcüğü, Rumca’dan Türkçe’mize geçmiştir.

TDK’ye göre zoka kelimesi;

– Büyük balıkları tutmakta kullanılan, küçük balık biçiminde, ucu iğneli kurşun parçası.
– Aldatıcı şey, tuzak, hile anlamlarına gelmektedir.

Bulmacada Büyük Zoka Arama Kelimeleri:

  • Büyük Zoka bulmaca anlamı nedir
  • Büyük Zoka bulmaca cevabı
  • Bulmacada Büyük Zoka nedir
  • Bulmacada Büyük Zoka ne demek

Bulmaca çözmekten keyif alanlar için bir köşe hazırladık. Bulmaca yanıtları bölümümüzde, çengel ve kare bulmaca soruları ve cevapları hakkında tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Bulmacada sorulan bilgiler dışında, nedir? tanımı, ne anlama gelir? eş anlamlısı, zıt anlamlısı, simgesi, filmler, kitap önerileri, halk dilinde ne anlama gelir? gibi farklı başlıklar altında ek bilgileri de bulabilirsiniz. Posta gazetesi, Habertürk, Hürriyet ve diğer platformlarda sorulan günlük bulmacalar, resimli çengel, kare ve halka bulmacaların çözümleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

Nebilir.com olarak sizlere bu yazımızda mitoloji hakkında bilgiler verdik. Ayrıca bulmacada mitoloji ne demektir bilgisine yer verdik. Özellikle Sabah, Milliyet, Hürriyet, Posta gazetesi, Habertürk gibi platformların kare bulmaca, çengel bulmaca gibi bulmaca köşelerinde en çok sorulmuş olan soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz bulmacaların en doğru cevaplarına ulaşmak için iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir